Zveme vás na další setkání učitelů používajících open source

Článek byl aktualizován. Ve čtvrtek 6. 12. 2012 se koná od 9 do 17 hod. již druhé setkání pedagogických pracovníků, kteří při výuce používají open-source software. Má název Setkání učitelů používajících open source a spolupořádají ho Liberix, o. p. s. a ZŠ Stupkova, Olomouc, za podpory Jednoty školských informatiků.

Program

Vystoupí zástupci škol se svými zkušenostmi z praxe. Bude probíráno používání open-source software ve vyučování i v administrativě českých škol. Bude čas i na sdílení zkušeností a diskuze na přednášená témata. Některé vyjímáme:Jednota školských informatiků

Jaké jsou ICT standardy pro základní vzdělávání
David Hawiger, Jednota školských informatiků

Správa výuky v počítačové učebně s Italc
Daniel Krhánek, ZŠ 8. května, Šumperk

Testy z ICT a informatiky s open source
Petr Naske, Jednota školských informatiků

Svobodný software nejen pro interaktivní tabuli – Open SankoréLiberix, o.p.s.
Jaroslav Krejčí, ZŠ U Tenisu, Přerov

Akce je akreditována v systému DVPP ve spolupráci s Jednotou školských informatiků, kurz Volně šiřitelný software pro školství, číslo akreditace 3494/2010-25-59.

Cíl setkání

Cílem akce je vytvořit skupinu odborníků, kteří budou sdílet své zkušenosti s nasazením open-source softwaru ve školství. V budoucnu bude vyvíjena snaha vytvořit metodickou podporu pro začlenění open-source softwaru a dalších svobodných technologií do výuky obecně.

Kontakt

I přesto, že všechny prezentace si už přednášející rozebrali, budete na setkání vřele vítáni jako posluchači. Akce je určena převážně pedagogickým pracovníkům.

E-mail: info@liberix.cz

Doprava

Doprava na ZŠ Stupkova

Stáhnout pozvánku s programem