Jak ušetřit na softwaru ve škole – e-book ke stažení

Používání svobodného softwaru ve školách stále patří mezi znaky lehké rebelie. Přitom ti, kdo open source zavedli a provozují, vyčíslují úspory a vyjmenovávají výhody, které jim tento krok přinesl. Nyní je k dispozici metodika, která vysvětluje, jak tento software používat ve školách.

PDF je ke stažení na stránkách Liberixu a i když má v názvu „úřady“, sekundárně je použitelná pro všechny typy organizací včetně škol a soukromého sektoru. Vysvětluje tradiční mýty a klišé, které jsou na open source nalepeny, nastiňuje způsob výpočtu TCO (celkových nákladů na zavedení), vyjmenovává výhody a upozorňuje na rizika.

Nejedná se jen o teorii, praktické příklady jsou její součástí. Zájemce zde najde doporučení na typické programy, které lze v běžné kancelářské a školské praxi používat v podstatě ihned (pokud takové rozhodnutí padne). Pokud byste  stále váhali, přečtěte si napříklady tyto články:

Vlastimil Ott se představuje:

Propaguji otevřené technologie, pracuji ve společnosti Liberix. Spravuji několik webů, pořád něco píšu a vydávám. Učím se fotit zrcadlovkou.
Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

pridej.cz

K tématu