Informační systém školy na Linuxu

Při přechodu školy na operační systém Linux asi narazíte na problém, jaký informační systém bude bez problému fungovat.

Nejpoužívanější systémy jako Bakaláři nebo SAS dodnes poskytují podporu pouze pro operační systémy Windows.

Naše škola zvolila řešení ve formě online aplikace iŠkola, která podporuje internetový prohlížeč Mozilla Firefox a tiskové sestavy generuje ve formátu PDF, takže je možné celý systém bez problému na operačním systému Linux používat.

Online aplikace má i další výhody:

  • Je hostovaná na straně poskytovatele, takže škola nemusí provozovat vlastní server.
  • Aktualizace se provádí na straně poskytovatele automaticky.
  • Na vlastní stanice se nemusí instalovat žádný speciální software.
  • O bezpečnost a zálohování dat se stará poskytovatel.
  • Učitelé, žáci i rodiče mají do systému přístup z jakéhokoliv počítače.

Aplikaci můžete po zaregistrování bezplatně měsíc testovat, exportovaná data žáků Vám do systému poskytovatel sám vloží.

Bližší informace na stránkách aplikace iŠkola.

 

1 komentář u „Informační systém školy na Linuxu“

  1. iŠkola není špatná, ale je celkem omezená co se týká funkcí. Tedy alespoň tomu tak bylo před rokem, kdy jsme hledali alternativu k Bakalářům. Od těch jsme utíkali při zavádění elektronické třídní knihy a publikace hodnocení žáků.

    Nakonec na škole používáme webový školní informační systém Škola OnLine – Katedra a musím říci, že i po roce spokojenost. Je to hostovaný webový školní informační systém, takže nemusíme řešit provoz serveru, nám poklesly provozní náklady, na stanicích můžeme používat Linux. 😉

Komentáře nejsou povoleny.