Jak pracovat s tabulátory ve Writeru

Tabulátory jsou skvělým pomocníkem při tvorbě nejrůznějších seznamů. Běžným zlozvykem začínajících uživatelů je zarovnávání jednotlivých položek mezerníkem. Jak si zjednodušit a zefektivnit práci v dokumentech, se dozvíte v tomto článku.

Kdykoliv máte při práci s textem nutkání stisknout mezerník více než jednou, nedělejte to – zřejmě jste v situaci, kdy lépe využijete tabulátorů. Práci s jejich nastavením oceníte zejména při pozdější editaci textu, například v okamžiku, kdy si rozmyslíte velikost písma či způsob zarovnání. Místo úmorného mazání přebytečných mezer zvládnete úpravu celého textu během chvilky.

Tabulátory se používají jednoduše – pokud při psaní textu stisknete tlačítko [TAB] (na některých klávesnicích je značen pouze jako vodorovná šipka se svislou čárkou, je umístěn nad klávesou [Caps Lock] ), odskočí kurzor na místo vloženého tabulátoru. Pokud nezvolíte nastavení tabulátorů vlastní, bude kurzor při každém kliknutí na klávesu tabulátoru odskakovat v pravidelných intervalech asi po jednom a čtvrt centimetru stránky.

Příklady použití tabulátorů ve Writeru

Celý článek…