KeePassX: Program pro správu hesel

S rostoucím počtem počítačů, webů a emailů roste také počet hesel, které používáte. V tomto okamžiku pak máte jen několik možností, v tom horším případě můžete začít používat jedno nebo několik málo hesel na více místech nebo v tom lepším využijete svoji výbornou paměť a zapamatujete si desítky různých. No a pro nás obyčejné lidi zbývá papír a tužka nebo správce hesel. Jedním z nejlepších je bezesporu KeePass.

Sedí smutně správce sítě u přihlašovací obrazovky na serveru a brečí. Samozřejmě se ho ptají, co se mu stalo a on na to říká: „Ale, včera jsem se opil a pak jsem šel měnit hesla… „.

Tak aby se vám nestalo to samé, že nějaké to heslo zapomenete, nebo vás lenost donutí používat jedno nebo dvě hesla na spoustě počítačů, případně používat jednoduchá hesla slovníkového typu a tajná hesla typu 123, tak právě pro vás tu je správce hesel KeePass.

 

Program KeePassX

Aby to nebylo pro začátek tak jednoduché, můžete si program stáhnout ze stránek programu, nebo můžete zkusit repozitáře své distribuce, kde zřejmě najdete variantu správce hesel v podobě programu KeePassX (program vyžaduje knihovny Qt – KDE). No a když jsem říkal, že to nebude jednoduché, tak musím dodat, že je program multiplatformní, a tak vám poběží také ve Windows (k dispozici je klasická a profesionální edice) a dále na mobilních telefonech (díky Javě), na PalmOS, platformě Windows Mobile no a také třeba na mobilech vybavených Androidem a dalších zařízeních.

Celý článek…