Výběr článků: Linux na ZŠ, Moodle pro váš e-learning a vzorce v OpenOffice.org

Umíte pracovat s Mozilla Thunderbirdem? Ukážeme vám všechny možnosti při psaní zpráv. • Na Základní škole v Bystřici používají Linux a daří se mu tam dobře. Máte ve škole Moodle, e-elearningové prostředí? Nebo o něm teprve uvažujete? Pak si přečtěte článek, který vám představí jeho možnosti.  • Děti si pořád hrají s mobilem – ale co učitelé, nenašla by se nějaká „mobilní“ zábava i pro ně? Deset nejlepších českých aplikací pro mobily. • Návody pro OpenOffice.org: vzorce, grafy, kontingenční tabulky.

Mozilla Thunderbird: Psaní zpráv

Dnešní díl bude o tom, jak z Thunderbirdu odesílat zprávy, formátovat je, kontrolovat v nich překlepy a o věcech s tím souvisejících.

5. květen 2011, Michal Polák

Na Základní škole v Bystřici používají Linux

Na Základní škole a mateřské škole Bystřice 848 v okresu Frýdek-Místek s Linuxem experimentují už pět let. V současnosti používají Ubuntu a říkají, že Linux v poslední době udělal obrovský krok kupředu. S Ubuntu pracují i žáci na prvním stupni a nemají problém se s ním sžít. Je to pro ně snazší než pro učitele, kteří mnoho let pracují pouze s jedním systémem a těžko si zvykají na jiné postupy.

9. květen 2011, Roman Bořánek

Moodle: Open-source výuka přes Internet

Populární webová aplikace Moodle slouží k poskytování výuky přes Internet. Moodle není jen platformou pro publikování studijních materiálů, ale pokrývá nejrůznější potřeby e-learningu.

16. květen 2011, František Bártík

Deset nejlepších českých aplikací pro Android

Tentokrát si představíme deset šikovných českých aplikací. Nejde ani tak o to, že je vytvořili čeští vývojáři, ale spíš o to, že mají specifické využití v našich končinách. Podíváme se například na aplikace pro mapy, jízdní řády, počasí nebo televizní programy. Všechny uvedené aplikace jsou zdarma.

25. květen 2011, Roman Bořánek

Jak přizpůsobit OpenOffice.org

Kancelářský balík je pro mnoho lidí primárním pracovním nástrojem na počítači. V dnešním článku se zaměříme na přizpůsobení panelů nástrojů a ukážeme, jakým způsobem si nastavit výchozí formát, aby nebylo zapotřebí jej neustále vybírat při ukládání.

8. červen 2011, Michal Polák

Úprava kontingenčnej tabuľky

V článku Základy: Jak vytvořit kontingenční tabulku bolo popísané, ako vytvoríte túto tabuľku a na čo slúži. Dnes popíšem ďalšie možnosti úprav už vytvorenej tabuľky Sprievodcu dátami, inak nazývanej aj kontingenčná tabuľka.

16. červen 2011, Miroslav Gešvantner

Jak se tvoří obrazové mapy v OpenOffice.org

Obrazová mapa je terminus technicus pro grafický prvek na webové stránce, který obsahuje odkazy na jiné stránky či oblasti na dané stránce. Vhodným prvkem může být například obrázek, který je „rozřezán“ na vícero částí, z nichž každá obsahuje nějaký odkaz. OpenOffice.org je s to si s tímto problémem poradit, a to až překvapivě dobře.

22. červen 2011, Petr Valach

Vzorce a grafy v tabuľkách textového dokumentu

Potrebujete v textovom dokumente vytvoriť tabuľku so vzorcami a vložiť graf tejto tabuľky? V mnohých prípadoch vám na to postačia priamo možnosti modulu Writer.

29. červen 2011, Július Pastierik

Články pocházejí z webových magazínů LinuxEXPRES a OpenOffice.cz, které spravuje – stejně jako tento web – obecně prospěšná společnost Liberix.