Pozvánka: Setkání učitelů používajících open source

Liberix, o.p.s. a ZŠ Stupkova, Olomouc, za podpory Jednoty školských informatiků, zvou pedagogické pracovníky na Setkání učitelů používajících open source, které se koná ve čtvrtek 1. března 2012 od 9:30 na ZŠ Stupkova v Olomouci.

Program je zaměřen na aspekty používání open-source software ve výuce i v administrativě českých škol. V programu vystoupí zástupci škol se svými poznatky z praxe, prostor bude na diskuzi a sdílení zkušeností. Z programu vyjímáme:

Proč chceme využívat OSS
Libor Olbrich, PrimMat-SSŠP, s.r.o, Frýdek-MístekJednota školských informatiků

Volně šiřitelný software ve výuce – příprava učitele v kurzu DVPP
Blanka Kozáková, KVIC, Nový Jičín

LTSP, Bakaláři ve Wine
David Dvořák, ZŠ J. Valčíka, Ostrava

Zkušenosti s Ubuntu pod Windows serverem
Josef Svoboda, Gymnázium Frýdlant nad OstravicíLiberix, o.p.s.

Akce je akreditována v systému DVPP ve spolupráci s Jednotou školských informatiků, kurz Volně šiřitelný software pro školství, číslo akreditace 3494/2010-25-59.

Cíl akce

Cílem setkání je vytvořit funkční platformu odborníků, kteří budou sdílet své zkušenosti s nasazením open-source softwaru ve školství. Budoucí výstupy společné práce budou směřovat k vytvoření metodické podpory pro začlenění svobodných technologií do výuky nejen informatiky.

Kontaktní informace, registrace

Budeme rádi, když dorazíte také vy. Informujte nás prosím o své účasti na telefonním čísle  595 175 184, abychom s vámi počítali (bude nutné připravit certifikáty). Akce je určena výhradně pedagogickým pracovníkům.

Stáhněte si pozvánku a program v PDF: Setkání učitelů na téma open source software, 1. 3. 2012, Olomouc

 

1 komentář u „Pozvánka: Setkání učitelů používajících open source“

Komentáře nejsou povoleny.