Vytváření a přehrávání hudby — to je téma květnového openMagazinu

Hudba nám, lidem, dodává radostnou náladu a je potěšením. Proto je téma čísla Audio. Existuje pro Linux zvukové studio, které skladatelé hudby potřebují? Ano, v openMagazinu najdete obsáhlý článek o nastavení realtimového zvukového serveru. Přehrát svou sbírku hudby budete moci v jednom z přehrávačů.

Dále si můžete na počítači zahrát na bicí, baskytaru a další „nástroje“. Lze je i mixovat, uložit a výsledek si přehrát v jednom z přehrávačů. Máte-li velkou sbírku hudby, můžete si ji zorganizovat a přehledně roztřídit s programem, určeným přímo k tomuto účelu.

Na ty, kdo si rádi hrají, čeká chytlavá hra Osmos. A ti, kdo si rádi hrají s fotografiemi, najdou v čísle návod na barevné i nebarevné triky. Jak a proč se ve firmách i školách v České republice používá open source, se dočtete v dalších článcích. Ale některé evropské organizace také podporují tento druh softwaru. Je to pro ně výhoda? Začtěte se.

Děkujeme všem, kteří kopírují, sdílejí a rozesílají e-zin všem svým známým a přátelům. Lidé z Liberixu ho vytvářejí pro vás, čtenáře a také díky vašim darům může vycházet.

Starší čísla openMagazinu:

Téma čísla

Recenze

Návody

Praxe

Stáhnout ve formátu PDF

Kliknutím na obrázek stáhnete soubor v PDF.

Kliknutím na obrázek stáhnete openMagazin 5/2012