Druhé setkání pedagogů, kteří používají open source, se konalo ve čtvrtek 6.12.2012 na ZŠ Stupkova v Olomouci za podpory Jednoty školských informatiků (JSI), Liberixu, o. p. s., Euroface Consulting (GEBOL) a Google EDU Group ČR (GEGCR). Předávali si tak své zkušenosti a poznatky z praxe.
Zkušenosti s open-source softwarem
Dne 6.12.2012 se konalo na ZŠ Stupkova v Olomouci už druhé setkání pracovníků ve školství, kteří používají open-source software. Taky jsem dostala pozvánku (za Liberix), stejně jako na jarní setkání. Trasa do učebny, kde se setkání konalo, byla velmi dobře označena šipkami. Začátek měl být krátce po deváté hodině a my s kolegou přišli cca 20 minut před začátkem, ale i tak jsme byli bezmála poslední. Zjistili jsme , že učebna je naplněna skoro do posledního místečka. Pak začaly přednášky podle naplánovaného programu.
Úvod měl pan Kubes, ICT koordinátor z pořádající školy, a pak následuje pan Vlastimil Ott z Liberixu, který představuje nejprve tuto neziskovou organizaci. Z práce Liberixu vyzdvihuje projekt online jazykových učebnic pro nevidomé žáky. Díky nim se mohou snadno učit němčinu, angličtinu, španělštinu nebo italštinu. Kurzy jsou dostupné přímo na internetu, a to bezplatně.
Následně uvádí každého přednášejícího.



Další fotografie, které si po kliknutí na obrázek můžete prohlédnout:
![]() |
Setkání pedagogů (oss), prosinec 2012 |
Přednášky ke stažení
Následně se střídají přednášející a prezentují své zkušenosti s vyučováním nebo používáním open-source softwaru na svých školách. Většinu přednášek v PDF nám tito lidé poskytli, takže se s nimi můžete seznámit i vy.
Využití virtuálních prostředí ve výuce
Open Source a testy z ICT a informatiky
ICT standardy pro základní vzdělávání
Geogebra k podpoře výuky matematiky
Super. Akorát v rámci open-source mohlo na tom promítacím zařízení běžet alespoň user-friendly Ubuntu…